Witold Grdeń

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Grden-Witold.png

Prokurator Witold Grdeń wraz z prokurator Katarzyną Pokorską przedstawili zarzutu posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu, który został ostatecznie aresztowany. Przyjęto, że może utrudniać postępowanie, mimo że zarzucane mu czyny mają charakter zadawniony, a przedmiot postępowania był publicznie znany. Warto dodać, że Witold Grdeń przyznał, iż był poinformowany o wizycie agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w areszcie, a nawet wyraził na nią zgodę, ale nie poinformował o tym fakcie obrońców Stanisława Gawłowskiego.

11 grudnia 2018 roku Witold Grdeń poinformował, że aktualnie nie ma przesłanek do wystąpienia do Sejmu RP z wnioskiem o zatrzymanie posła Stanisława Gawłowskiego, co - jego zdaniem - nie stoi w opozycji do wcześniej złożonego wniosku o ewentualne zastosowanie przez Sąd w stosunku do tej osoby, w przypadku zaistnienia przesłanek prawnych, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.


https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/587053,prokuratura-wniosek-o-zatrzymanie-gawlowski-posel-po.html

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-12-12/zwrot-ws-gawlowskiego-prokuratura-nie-ma-przeslanek-do-zlozenia-wniosku-o-zatrzymanie/

https://www.rp.pl/Polityka/180729482-Prokuratura-wiedziala-o-wizycie-agentow-CBA-u-Gawlowskiego.html

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sledztwo-w-sprawie-gawlowskiego-prokurator-pokorska-zrezygnowala,846835.html

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/06/Grde%C5%84-Witold.pdf

https://www.salon24.pl/newsroom/858985,po-walczy-o-gawlowskiego-prokurator-prowadzacy-sprawe-naduzyl-uprawnien


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości