Tomasz Czułowski

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tomasz Czulowski.jpg


Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, która 3.12.2018 r. postawiła zarzuty przekroczenia uprawnień Sławomirowi Neumannowi, szefowi klubu Platformy Obywatelskiej. Tomasz Czułowski stwierdził m.in., że przestępstwo zarzucane Neumannowi zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od roku do 10 lat.

Chodzi o podejrzenie nieprawidłowości przy kontraktowaniu usług medycznych z zakresu okulistyki w mazowieckim Narodowym Funduszu Zdrowia w 2013 roku. Neumann nie przyznał się do winy. „Tę sprawę już kiedyś badała niezależna prokuratura i została ona umorzona z braku jakichkolwiek dowodów na przekroczenie prawa. Zmienił się Prokurator Generalny, został nim Zbigniew Ziobro i zapowiadał niedawno, że doprowadzi do tego, że usłyszę zarzut. Znalazł się też prokurator, który taki zarzut postawił” - skomentował. W związku z tą sprawą, w maju 2018 r. Neumann skierował do Marszałka Sejmu oświadczenie o zrzeczeniu się immunitetu poselskiego. (5.12.2018)

Tomasz Czułowski poinformował, że wobec Sławomira Neumanna, posła Platformy Obywatelskiej i szefa klubu parlamentarnego PO-KO, zastosowano zabezpieczenie o wartości 0.5 mln zł w formie przymusowej hipoteki na trzech należących do niego nieruchomościach. Poseł złożył do sądu zażalenie, ale nie został jeszcze ustalony termin posiedzenia, na którym zostanie ono rozpatrzone. Jak stwierdził Rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze sędzia Tomasz Skowron, wynika to z faktu, że dokumentacja była niepełna i sąd zwrócił się najpierw o jej uzupełnienie. Warto zwrócić uwagę, że sprawę prowadzi odległa jednostka prokuratury, co jest charakterystyczne dla działania instytucji Zbigniewa Ziobro. (25.1.2019)


https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/slawomir-neumann-uslyszal-zarzut-przekroczenia-uprawnien,889078.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24237638,slawomir-neumann-uslyszal-zarzuty-ws-nieprawidlowosci-w-mazowieckim.html

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-01-23/prokuratura-ustanowila-neumannowi-zabezpieczenie-na-pol-miliona-zlotych-posel-zlozyl-zazalenie/

https://fakty.interia.pl/polska/news-posel-neumann-zlozyl-zazalenie-na-prokuratorskie-zabezpiecze,nId,2798426


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: polityczne śledztwa

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości