Paweł Baca

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Paweł Baca.png

Jako prokurator delegowany do krakowskiego wydziału Prokuratury Krajowej pełnił funkcję prokuratora działającego z urzędu w procesie dotyczącym śmierci Jerzego Ziobro, ojca Zbigniewa Ziobro. W końcowej fazie procesu rodzina Jerzego Ziobry złożyła zawiadomienie o przestępstwie dotyczące sędzi Agnieszki Pilarczyk. Śledztwo w sprawie sędzi wszczęła niezwłocznie kierowana przez Tomasza Janeczka katowicka prokuratura regionalna, a już po kilku dniach prokurator Paweł Baca złożył z tego powodu wniosek o wyłączenie jej ze sprawy. Wniosek okazał się nieskuteczny, sędzia wydała wyrok uniewinniający. Prokurator Paweł Baca awansował i popiera skargę odwoławczą w II instancji. W toku postępowania odwoławczego prokurator Baca i oskarżyciele posiłkowi domagali się od biegłych zdystansowania się od opinii wydanej na piśmie. (26.11.2018)

Wspiera rodzinę Ziobrów w procesie z oskarżenia prywatnego dotyczącym rzekomego celowego pozbawienia życia ojca ministra sprawiedliwości. Stwierdził, by lekarze odpowiadali za działanie "umyślnie, wskutek z góry powziętego zamiaru". To wyjątkowo poważny zarzut, faktycznie zarzucający lekarzom niemal popełnienie morderstwa. Media oceniają, że zarzut taki został sformułowany, ponieważ wczesniej sądy ostatecznie uniewinniły oskarżonych z zarzutu nieświadomego pozbawienia życia. (11.07.2019)


http://wyborcza.pl/7,75398,21345034,fortel-ludzi-ziobry-adwokaci-jak-w-procesach-politycznych.html

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2017/06/754663d061e95d288517967262551ebb.pdf

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/oskarzyc-pana-boga-jak-zbigniew-ziobro-szuka-winnych-smierci-swojego-ojca/c4c5nr4


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości