Marta Choromańska

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Prokurator prokuratury okręgowej w Warszawie. 28 marca 2017 powołana do prokuratury rejonowej w Grodzisku Mazowieckim. Uczestniczka zespołu prokuratorów do prowadzenia śledztwa dotyczącego GetBack, powołanego przez prokuratora krajowego.

Próbowała blokować zmianę środka zapobiegawczego wobec osób podejrzanych w tej sprawie. Według mediów powołujących się na obrońców, było to działanie sprzeczne z prawem.

Jako prokurator występowała przeciwko wszczęciu postępowania w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez posłów uczestniczących w „posiedzeniu Sejmu w sali kolumnowej” w grudniu 2016 r. Podjęła decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie wniosku złożonego przez sędziego Igora Tuleyę zarzucającego posłom koalicji poświadczenie nieprawdy co do przebiegu posiedzenia oraz głosowania. Dowodziła, że „posłowie podawali nieprawdę, ale robili to nieświadomie, czyli bez zamiaru” (12.01.2019)


http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-12-20/nie-bedzie-sledztwa-ws-zeznan-swiadkow-dot-posiedzenia-sejmu-w-sali-kolumnowej-w-grudniu-2016-r/

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prokuratura-blokuje-poreczenie-za-piotra,209,0,2422481.html

http://www.warszawa.po.gov.pl/userfiles/file/Marta%20Choromanska.pdf

https://koduj24.pl/sedzia-igor-tuleja-alarmuje-poslowie-mogli-skladac-falszywe-zeznania-ale-sledztwa-nie-bedzie/

http://wyborcza.pl/7,75398,24351217,co-mial-sedzia-tuleya-na-poslow-pis-znamy-tresc-zawiadomienia.html


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: budzące wątpliwości zaniechanie śledztwa