Małgorzata Ziółkowska-Siwczyk

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Prokuratora Generalnego dla Warszawskiego Okręgu Regionalnego. To ona podejmuje pierwsze czynności w sprawach dyscyplinarnych warszawskich członków Stowarzyszenia Lex Super Omnia, organizacji sprzeciwiającej się upolitycznieniu prokuratury.

Jak ustaliło OKO.press, Krzysztof Parchimowicz, szef LSO, oprócz dwóch już wszczętych spraw dyscyplinarnych może mieć jeszcze 5 (słownie pięć!) nowych. Pierwsze zarzuty dostał w grudniu wraz z innymi członkami zarządu Lex Super Omnia – Dariuszem Kornelukiem i Katarzyną Gembalczyk. Chodziło o obronę sędzi Agnieszki Pilarczyk z Krakowa, która uniewinniła lekarzy ojca ministra Ziobry. Druga sprawa dotyczy krytycznych wypowiedzi o prokuraturze Ziobry na Twitterze.

Nowe sprawy, jak przypuszcza OKO.press, mogą być związane m.in. z kontestowaniem przeniesienia z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów do Prokuratury Regionalnej, wywiadem dla TVN24, w którym Parchimowicz mówił ostro o prokuraturze, kolejnymi wpisami na Twitterze, a także rzekomą bezczynnością w jednej z prowadzonych spraw. Jak przypomina OKO.press, dyscyplinarki w środowisku niezależnych prokuratorów są uważane za narzędzie, które ma doprowadzić do uciszenia krytyki obecnej władzy w prokuraturze. (27.12.2018)

https://oko.press/prokurator-parchimowicz-z-siedmioma-dyscyplinarkami/

Informacja własna


Dodane: 24 stycznia 2019 r.

Prokurator Małgorzata Ziółkowska-Siwczyk prowadzi wobec Krzysztofa Parchimowicza, prezesa Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex super omnia", postępowanie dyscyplinarne dotyczące jego udziału w konferencji, w grudniu 2018 roku, o małym świadku koronnym, którą zorganizował Rzecznik Praw Obywatelskich - Adam Bodnar. Sprawa ta dołączyła do innych, które prowadzi Małogorzata Ziółkowska-Siwczyk wobec Krzysztofa Parchimowicza, m.in. sprawa rzekomej bezczynności w jednym ze śledztw czy komentarzy dotyczących afery korupcyjnej w Komisji Nadzoru Finansowego. Szef „Lex super omnia” musi również tłumaczyć się z wypowiedzi w TVN 24, gdy stwierdził, że obecna prokuratura „działa w interesie nie państwa, lecz grupy. Grupy rządzącej. Grupy znajomych, współpracowników z dawnych lat Zbigniewa Ziobry i Bogdana Święczkowskiego".

http://wyborcza.pl/7,75398,24386021,przyjal-zaproszenie-bodnara-sciga-go-dobra-zmiana-prokurator.html

http://www.warszawa.po.gov.pl/userfiles/file/Malgorzata%20Ziolkowska-Siwczyk.pdf


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: postępowanie budzące wątpliwości