Jarosław Gajek

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Jarosław Gajek.png

Prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu

Nominat Zbigniewa Ziobry przygotowując akt oskarżenia przeciwko strażnikom więziennym -według dziennikarzy portalu Onet.pl - bezrefleksyjnie wierzył w to, co opowiadają więźniowie i na tej podstawie konstruował akty oskarżenia. Wrocławski sąd w uzasadnieniu wyroku ostro skrytykował działania prokuratora: „Oskarżyciel publiczny konstruując akt oskarżenia oparł się wyłącznie na zeznaniach świadków - mężczyzn osadzonych w zakładzie karnym. Jednakże zeznania te były bardzo ogólnikowe, chaotyczne…”

Sąd podniósł, że w trakcie śledztwa „osadzeni przekazywali sobie instrukcje, w jaki sposób i konkretnie, któremu prokuratorowi, mają składać obciążające funkcjonariuszy służby więziennej zeznania”.

Nie jest znana jeszcze reakcji Zbigniewa Ziobry na działania prokuratora określane m.in. w taki sposób: „Prokurator Jarosław Gajek z grupki gangsterów, morderców i narkomanów stworzył prawdziwą maszynkę do stawiania zarzutów. Przy okazji zniszczył życie wielu ludziom.”

Prokurator Gajek został wybrany przez Prokuratora Generalnego do „elitarnej” grupy prokuratorów oddelegowanych do pracy w wydziałach zamiejscowych Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. (17.04.2019)


https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/05/Jaroslaw-Gajek.pdf

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wszystkie-grzechy-prokuratora-gajka-komentarz/gwl055z

https://wiadomosci.onet.pl/przestepcza-spoldzielnia-prokuratora-gajka/l1qrbcg

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: decyzja budząca wątpliwości

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: awans budzący wątpliwości