Jan Zarosa

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Jan Zarosa.png


Prokurator Wydziału do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, który w kwietniu 2016 r. awansował w hierarchii prokuratorskiej i wojskowej, doprowadził do zatrzymania i przedstawienia w grudniu 2017 r. zarzutów szpiegostwa generałom Januszowi Noskowi i Piotrowi Pytlowi – byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Przyczyną było prowadzenie rutynowych uzgodnień z rosyjskimi służbami. Sąd uznał zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową 6 grudnia 2017 r. Piotra Pytla za bezzasadne. (26.11.2018)

26 kwietnia 2019 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, z braku dowodów wskazujących na popełnienie przestępstwa, umorzył sprawę karną wobec generała Piotra Pytla i pułkownika Krzysztofa Duszy, twórców Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, oskarżonych o przekroczenie uprawnień i posiadanie dokumentów niejawnych. Chodziło o nocne wtargnięcie ówczesnego rzecznika MON Bartłomieja M. do siedziby CEK NATO. Współpracownik Antoniego Macierewicza ma zaś postawione zarzuty korupcyjne i przebywa obecnie w areszcie. (30.04.2019)

Prokuratura Krajowa Departament ds. Wojskowych stwierdziła, że prokurator, płk Jan Zarosa przesłuchując przez wiele godzin byłą kapral Żandarmerii Wojskowej naruszył prawo. Według prawa ofiary molestowania seksualnego może przesłuchiwać jedynie sąd. Sama przesłuchiwana oceniła postepowanie Zarosy jako niehumanitarne.

Prokurator Zarosa lubi długie przesłuchania. W kwietniu 2017 roku przez osiem godzin przesłuchiwał byłego premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. (23.05.2019)


https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prokurator-zarosa-naruszyl-prawo-wobec-ofiary-molestowania-w-zandarmerii-kary-nie/h50tj9c

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1755558,1,pplk-jan-zarosa-symbol-prokuratury-pod-rzadami-pis.read

https://natemat.pl/206427,prowadzil-wojskowe-znecaniowki-teraz-sprawdza-donalda-tuska-kim-jest-pulkownik-jan-zarosa

http://wyborcza.pl/7,75398,22748346,macierewicz-oskarza-bylych-generalow-skw-o-szpiegostwo-na-rzecz.html

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tworcy-cek-nato-niewinni-jest-decyzja-sadu/v9qj8sl


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości