Beata Sobieraj-Skonieczna

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Sobieraj Skonieczna.png

15 marca 2016 roku została powołana na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Płocku. Po upływie roku i 9 miesięcy, tj. 5 grudnia 2017 roku w trybie nagrodowym uzyskała tytuł prokuratora Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Pełni funkcję zastępcy dyrektora Biura Prezydialnego w Prokuraturze Krajowej. Przed „dobrą zmianą” była szefową sochaczewskiej prokuratury rejonowej.

W 2016 roku otrzymała nagrodę finansową w wysokości 7000 zł.

Wg Gazety Wyborczej to właśnie ona podpisała przesłane do posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz oraz niezależnego Stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia pismo, w którym Prokuratura Krajowa odmawia ujawnienia szczegółów dotyczących zakupu swej nowej siedziby w Warszawie.

Decyzja o zmianie siedziby prokuratorskiej centrali zapadła za czasów Bogdana Święczkowskiego. Budynek - kilkupiętrowy biurowiec na warszawskim Służewcu, w którym kiedyś znajdował się Polkomtel - zakupiono w 2017 roku. Gmach nie pełni jednak swoich funkcji, ponieważ wymaga remontu. W efekcie Prokuratura Krajowa wciąż urzęduje przy ulicy Rakowieckiej. Ile publicznych pieniędzy na to poszło? Prokuratura ustami Beaty Sobieraj-Skoniecznej odmawia udzielenia tej informacji. W dodatku podając różne uzasadnienia. Pani Prokurator raz twierdzi, że dane te „nie stanowią informacji publicznej”, a innym razem, że „dotyczą tajemnicy przedsiębiorstwa”.

Suchej nitki nie zostawia na całej sytuacji Prokurator Iwona Palka członkini Lex Super Omnia: „Można nabyć nieruchomość bez przetargu z pominięciem ustawy o zamówieniach publicznych, ale musi być to transparentne. Wydatkowane na ten cel środki nie mogą być wyłączone spod kontroli społecznej” - podkreśla. (01.04.2019 r.)

http://wyborcza.pl/7,75398,24603238,prokuratura-nie-chce-ujawnic-ile-kosztowala-jej-nowa-siedziba.html

https://drive.google.com/file/d/18iRa1U8th5kN113TrKE6tmndaiQ56kLs/view

https://e-sochaczew.pl/n/prokurator-rejonowa/47172

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/06/Sobieraj-Skonieczna_Beata-1.pdf

http://exmedia.pl/sochaczewianin/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=37970


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: awans w szczególnym trybie bez wymaganego stażu pracy (Ustawa z 28 lutego 2016 r. Prawo o prokuraturze