Adam Borkowski

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adam Borkowski.png

Zastępca Prokuratora Okręgowego Warszawa-Praga

Umorzył, po zwrocie aktu oskarżenia przez sąd, śledztwo przeciwko byłemu funkcjonariuszowi CBA Tomaszowi Kaczmarkowi podejrzanemu o złamanie prawa w trakcie realizacji prowokacji w ramach akcji „Krystyna”.

W maju 2017 r. uzyskał stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, a na początku 2018 r. został zastępcą szefa tej jednostki. (26.11.2018)

Kolejny z prokuratorów od łagodnego traktowania Falenty. Prokuratura domagała się dla Marka Falenty wyroku 1,5 roku w zawieszeniu. Sąd skazał go na 2,5 roku więzienia bez zawieszenia. (12.06.2019)

Prowadzi śledztwo przeciwko Markowi Falencie w tzw. sprawie „małej afery taśmowej”. Według mediów Borkowski był funkcjonariuszem ABW, a w prokuraturze zasłynął z szybkiego awansu. W maju 2017 r. przeszedł z prokuratury rejonowej do okręgowej, a na początku 2018 r. został zastępcą szefa prokuratury Warszawa-Praga.

Według „Gazety Wyborczej” Borkowski przyszedł do prokuratury w 2008 r. prosto z ABW. Miał zacząć pracę w służbach po studiach prawniczych, za czasów pierwszych rządów PiS, kiedy służbą kierował Bogdan Święczkowski, obecnie prokurator krajowy. (5.07.2019)


https://warszawapraga.po.gov.pl/kierownictwo.html

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/06/Borkowski-Adam.pdf

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1768724,1,kto-skorzystal-na-aferze-tasmowej.read

http://pis-da.blogspot.com/2018/10/zaskakujace-kariery-prokuratorow-od.html (KOPIA ARTYKUŁU „POLITYKI” UMIESZCZONA POZA SERWISEM REDAKCJI.


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: budzące wątpliwości zaniechanie śledztwa

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: decyzja budząca wątpliwości