Robert Szelągowski

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

W 2016 roku Zbigniew Ziobro powierzył mu stanowisko Prokuratora Rejonowego w Inowrocławiu. Zanim został szefem śledczych, pracował tam od 1 września 1999 r., gdzie odbył asesurę, a po niespełna dwóch latach został powołany na stanowisko prokuratora.

W styczniu 2019 roku zdecydował o umorzeniu śledztwa z powodu niewykrycia sprawcy w sprawie podpalenia pod koniec maja 2018 roku remontowanej kamienicy w Inowrocławiu, w której mieszka poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza z rodziną. Paliły się materiały budowlane składowane na podwórzu budynku. Ogień miał objąć płomieniami instalację gazową budynku, co, zdaniem posła, groziło wybuchem i zawaleniem kamienicy. Jak zaznaczył prokurator, podejrzany Sławomir M. nie popełnił zarzucanego mu czynu, a w sprawie samego zniszczenia mienia nie wykryto sprawcy przestępstwa. Krzysztof Brejza wyrażał wcześniej nadzieję, że "sytuacja zostanie gruntownie wyjaśniona przez organy ścigania".


https://pomorska.pl/robert-szelagowski-nowym-szefem-sledczych-w-inowroclawiu/ar/10369298

https://fakty.interia.pl/polska/news-prokuratura-umorzyla-sprawe-podpalenia-kamienicy-posla-brejz,nId,2762464

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sprawa-pozaru-przy-kamienicy-w-ktorej-mieszka-krzysztof-brejza-umorzona,896844.html


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości