Przemysław Funiok

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Członek Stowarzyszenia „ Ad vocem”.

Jest prokuratorem od 1999 r. Jego kariera ulegała przyspieszeniu, podobnie jak innych członków tego Stowarzyszenia, w okresie pełnienia funkcji Prokuratora Generalnego przez Zbigniewa Ziobro. W latach 2006-2007 pełnił funkcję zastępcy szefa częstochowskiej prokuratury rejonowej. Od 2007 r. obejmuje kolejne stanowiska i funkcje w prokuraturze wojskowej ( okręgowej, naczelnej), w ramach przejmowania nadzoru nad jej działalnością przez prokuratorów „cywilnych”.

W Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie nadzorował śledztwo w sprawie domniemanych przestępstw, popełnionych przez oficerów WSI. W 2009 r. zostaje przeniesiony do Prokuratury Krajowej, gdzie z mocy prawa otrzymuje równorzędne stanowisko prokuratora Prokuratury Krajowej.

W marcu 2010 r. nie zgodził się na przeniesienie do prokuratury apelacyjnej i skorzystał z możliwości przejścia w stan spoczynku z zachowaniem pełnego uposażenia. W 2016 r. powrócił do czynnej służby z gwarancją powrotu na żądanie „w dotychczasowy stan spoczynku”. Początkowo pełnił funkcję dyrektora Biura Prezydialnego. Był wyznaczonym przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro członkiem i sekretarzem Krajowej Rady Prokuratorów oraz członkiem Rady Programowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

W okresie kierowania Biurem Prezydialnym ograniczył możliwość dostępu do informacji publicznej.

W lutym 2018 r. – po ustąpieniu A Macierewicza z funkcji MON – objął funkcję zastępcy Prokuratora Generalnego ds. Wojskowych.

Corocznie otrzymuje wysokie nagrody finansowe.

Mąż Prokurator Okręgowej w Częstochowie Elżbiety Funiok. (26.11.2019)


http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,89625,23065259,byly-prokurator-z-czestochowy-zostal-zastepca-prokuratora-generalnego.html

http://wyborcza.pl/7,75398,22885574,hojna-reka-dla-zasluzonych-prokuratorow.html

https://pk.gov.pl/prokuratura/kierownictwo-prokuratury-krajowej/zastepca-prokuratora-generalnego-spraw-wojskowych/


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: awans polityczny

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: Ad Vocem