Mariusz Klekotka

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Klekotka Mariusz.png


Prokurator, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Raciborzu, podpisał w listopadzie 2018 roku pismo skierowane do sądu w Wodzisławiu Śląskim, w którym informował, że Prokuratura Rejonowa w Raciborzu dostała do prowadzenia postępowanie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez sędziego Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych. Chodzi o panią sędzię z Wodzisławia Śląskiego, która skrytykowała w mediach atmosferę panującą w sądzie po rewolucji kadrowej przeprowadzonej przez Zbigniewa Ziobro. Prokuratura na podstawie anonimu zaczęła więc sprawdzać, czy ona i jej mąż biorą łapówki

Prokurator Klekot domagał się od prezesa sądu podania szeregu informacji dotyczących sędzi, w tym wydanych przez nią wyroków w latach 2013-2018. Śledczy prześwietlili też pracującego w ośrodku wychowawczym w innej miejscowości męża sędzi.

18 czerwca 2018 roku na jednym z portali internetowych pojawił się materiał filmowy dotyczący sytuacji panującej w sądzie w Wodzisławiu Śląskim. Z imienia i nazwiska wystąpiła w nim jedna z sędzin, która mówiła, że pracownicy boją się zwolnień dyscyplinarnych, boją się przenoszenia z wydziału do wydziału, a atmosfera w sądzie jest zła oraz, że sędziowie zwracali się do ministra sprawiedliwości po pomoc. Dzień później do prezesa sądu dotarł nadany na poczcie w Katowicach anonim od „zaniepokojonych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego”. Informowali w nim, że sędzia, która wystąpiła w dziennikarskim materiale bierze łapówki za załatwianie spraw w sądzie. Autorzy anonimu wskazali też, że sędzia w przestępczym procederze współpracuje ze swoim mężem, który pracuje w ośrodku wychowawczym.

W tym czasie prezesem Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim był sędzia Remigiusz Guz, jeden z „najwierniejszych rycerzy” Zbigniewa Ziobry. Po wygranych przez PiS wyborach był delegowany do pracy w ministerstwie i zajmował się przygotowaniem reformy wymiaru sprawiedliwości, zasiadał też w resortowym zespole do zapobiegania mobbingowi. Guz awansował, choć toczyło się wobec niego postępowanie dyscyplinarne.


http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24355168,prokuratura-tropila-sedzie-ktora-skrytykowala-atmosfere-w-sadzie.html

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2015/02/KLEKOTKA_MARIUSZ.pdf


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości