Marek Woźniak

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Marek Woźniak.png

Członek Stowarzyszenia Ad Vocem. Prokurator Prokuratury Regionalnej w Krakowie i Prokurator Prokuratury Krajowej.

Rozesłał podwładnym polecenie, by w każdy piątek do godz. 13.00 przekazywali do prokuratury regionalnej informacje o sprawach, które mają lub mogą mieć istotny wydźwięk społeczny albo medialny. Według informatorów Gazety Wyborczej, w notatkach (obowiązkowo pisanych czcionką Times New Roman 13) należy umieszczać dane o referencie prowadzącym sprawę, podejrzanym, zarzucie, wykonanych i planowanych do wykonania czynnościach, a także o personaliach najważniejszych osób objętych postępowaniem. Notatki powinny zawierać uzasadnienie, dlaczego dana sprawa może mieć wydźwięk społeczny lub medialny.

Zdaniem rozmówców GW informacje te mogą być wykorzystane do celów propagandowych przy okazji zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Krakowscy prokuratorzy przypominają, że wyszukiwanie spraw medialnych i robienie z nich show było typowe dla prokuratury w latach 2005-07 – za czasów pierwszych rządów PiS

„Wygląda na to, że PiS najbliższe kampanie wyborcze chce przeprowadzić rękoma prokuratorów. Wykorzystywanie prokuratury do bieżącej walki politycznej sprawia, że Polsce bliżej będzie do standardów białoruskich czy rosyjskich niż zachodnioeuropejskich” – ocenia poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz z PO-KO. (3.04.2019 r.)

http://wyborcza.pl/7,75398,24609920,prokuratura-szuka-medialnych-spraw-uzyje-ich-przed-wyborami.html#s=BoxWyboImg2

http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23076618,zarabiaja-wiecej-od-premiera-i-prezydenta-oto-ludzie-ziobry.html

https://dziennikpolski24.pl/atmosfera-niepewnosci-wsrod-sledczych/ar/9499194

https://gazetakrakowska.pl/czy-prokuratorzy-spia-na-kasie-sprawdzilismy-ich-majatki/ar/10685076

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: Ad Vocem

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: awans polityczny