Marek Gołębiewski

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Golebiewski Marek.jpeg

Członek stowarzyszenia Ad Vocem i szef Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, awansowany na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej. (26.11.2018)

3.12.2018 r. postawił zarzuty przekroczenia uprawnień Sławomirowi Neumannowi, szefowi klubu Platformy Obywatelskiej. Tomasz Czułowski stwierdził m.in., że przestępstwo zarzucane Neumannowi zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od roku do 10 lat.

Chodzi o podejrzenie nieprawidłowości przy kontraktowaniu usług medycznych z zakresu okulistyki w mazowieckim Narodowym Funduszu Zdrowia w 2013 roku. Neumann nie przyznał się do winy. „Tę sprawę już kiedyś badała niezależna prokuratura i została ona umorzona z braku jakichkolwiek dowodów na przekroczenie prawa. Zmienił się Prokurator Generalny, został nim Zbigniew Ziobro i zapowiadał niedawno, że doprowadzi do tego, że usłyszę zarzut. Znalazł się też prokurator, który taki zarzut postawił” - skomentował. W związku z tą sprawą, w maju 2018 r. Neumann skierował do Marszałka Sejmu oświadczenie o zrzeczeniu się immunitetu poselskiego. (7.12.2018)

Do kierowanej przez niego prokuratury CBA przekazało na początku sierpnia 2019 r. kolejny wniosek ws. posła Sławomira Neumanna. Takie postępowanie narusza fundamentalną zasadę postępowania karnego - właściwości miejscowej. Prokuratura Ziobry stosuje zasadę „dajcie nam człowieka, a znajdziemy mu prokuratora, który go oskarży”. W praworządnym kraju osoby, które uczestniczą w takim procederze miałyby kłopoty z wykonywaniem jakiegokolwiek zawodu prawniczego.


http://boleslawiec.naszemiasto.pl/artykul/prokuratura-jelenia-gora-nowy-prokurator-okregowy-w,3683853,art,t,id,tm.html

http://www.archiwum.wyborcza.pl/Archiwum/1,0,8325229,20180303RP-MGW,ZAKON_ZIOBRY,.html

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/slawomir-neumann-uslyszal-zarzut-przekroczenia-uprawnien,889078.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24237638,slawomir-neumann-uslyszal-zarzuty-ws-nieprawidlowosci-w-mazowieckim.html


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: awans z jednoczesnym powierzeniem funkcji kierowniczych

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: Ad Vocem

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: polityczne śledztwa