Katarzyna Salwa

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Kariera Prokurator Salwy nabrała tempa pod rządami „dobrej zmiany”. Niedługo po tym jak 15 maja 2016 roku rozpoczęła postępowanie ws. śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie policji we Wrocławiu, awansowała z Prokuratury Rejonowej Stare Miasto Wrocław do Prokuratury Okręgowej, a wkrótce oddelegowano ją do Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie pełni funkcję głównego specjalisty w Wydziale Międzynarodowych Postępowań Rodzinnych Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich

Zdaniem Macieja Lisowskiego z Fundacji Lex Nostra, która działa na rzecz pokrzywdzonych przez aparat państwowy, śledztwo ws. Stachowiaka było prowadzone nieudolnie. Nie zabezpieczono np. od razu mundurów policjantów ani billingów z ich telefonów.

Ale to nie jedyny powód, dla którego Pani Prokurator zdarzało się trafić na łamy mediów. Według Gazety Wyborczej to właśnie ona, jako naczelnik II Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej miała zablokować udzielenie odpowiedzi na pytania dziennikarzy o finansowanie z pieniędzy PCK kampanii wyborczej polityków PiS w 2015 roku.

Co ciekawe, jak podaje Radio Wrocław, niedawno do pracy - po odejściu na wcześniejszą emeryturę - wrócił jej mąż Prokurator Tomasz Salwa, który jest wiceprzewodniczącym Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP. W kwietniu 2018 zastępca Zbigniewa Ziobry, Prokurator Bogdan Święczkowski uhonorował go Brązowym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP.

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/84224/Prokurator-od-sledztwa-ws-smierci-Igora-Stachowiaka-z-awansem

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23972149,sledztwo-wyborczej-tak-plynely-pieniadze-z-pck-do-pis-niektorzy.html

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/06/salwak_OswPoWro17.pdf


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: awans z jednoczesnym powierzeniem funkcji kierowniczych

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: awans przyspieszony