Cezary Szostak

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szostak Cezary.png

Prokurator Prokuratury Regionalnej w Gdańsku delegowany do Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

W 2012 r. jako szef Prokuratury Rejonowej w Gdańsku umorzył postepowanie wobec męża posłanki PiS Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk w sprawie celowego podpalenia zabytkowej zajezdni, którą właściciel chciał rozebrać i na tym miejscu zbudować hotel.

W 2013 roku informował o umorzeniu postępowania wobec sprawców zdewastowania historycznej bramy Stoczni Gdańskiej. Związkowcy z NSZZ „Solidarność” w towarzystwie posłów z PiS odpiłowali zabytkową część nazwy stoczni „im. Lenina”. Prokurator Szostak stwierdził, że nie doszło do przestępstwa i właściciel bramy, czyli miasto może tylko dochodzić odszkodowania od sprawców czynu.

W 2015 r. pięć dni po zwycięstwie partii Jarosława Kaczyńskiego, prokurator Cezary Szostak przejął toczące się śledztwo ws. Grzegorza Biereckiego i wyłudzeń pieniędzy ze SKOK. Nie wystąpił o żaden nowy dokument, nie wezwał żadnego nowego świadka, nie zlecił żadnej opinii biegłym. Jedynie zapoznał się z materiałem, a po dwóch miesiącach sprawę umorzył. (29.12.2018)


https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/03/Cezary-Szostak.pdf

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11289543,Jak_maz_poslanki_PiS_stracil_pol_miliona_na_pozarze.html

https://www.tvp.info/9993421/odpilowany-napis-lenina-sprawa-umorzona

https://natemat.pl/170679,wladza-sie-zmienila-sledztwo-ws-skokow-i-biereckiego-zostalo-umorzone

https://www.newsweek.pl/polska/prokuratura-umorzyla-sprawe-skok-ow-i-grzegorza-biereckiego/9vlnmjq


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: budzące wątpliwości zaniechanie śledztwa

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: polityczne śledztwa

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: prokurator delegowany