Artur Maludy

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Maludy Artur.png


Szef prokuratury regionalnej w Szczecinie. Awansowany na to stanowisko 24 marca 2016. Wcześniej nie pełnił funkcji kierowniczych. Lokalna prasa opisywała jego skłonności do zajmowania się podsłuchami i wszczynania kontrowersyjnych śledztw, np. posądzenie szefa restauracji o rozdawania „wejściówek” do darmowej „Strefy Kibica”.

Kieruje prokuraturą, która ma szczególny status zaufania Zbigniewa Ziobro. Dlatego, w sprawach, na których zależy ministrowi sprawiedliwości podejrzani są wożeni do Szczecina, mimo że zarzucane im czyny dokonywane były w Warszawie czy innych miejscowościach.

Tak było ze skandalicznym postępowaniem wobec zatrzymanego w grudniu 2018 byłego kierownictwa Komisji Nadzoru Finansowego. Wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak, który wykrył nieprawidłowości w SKOK Wołomin, usłyszał zarzut mówiący o niedopełnieniu obowiązków związanych z... nadzorem nad SKOK Wołomin.

Odpowiedzialnym za decyzję o zatrzymaniu 6 grudnia 2018 roku byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników, w tym byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka jest prokurator Adam Gołuch z prokuratury regionalnej w Szczecinie.


http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34939,19836215,oto-ludzie-ktorzy-w-wyniku-pis-owskiej-rewolucji-pokieruja.html

https://gs24.pl/artur-maludy-szefem-prokuratury-regionalnej-w-szczecinie/ar/9783954

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24252617,przesluchania-do-1-30-w-nocy-to-jest-prawdziwa-afera-knf.html

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24255378,prokuratura-wiozla-bylych-szefow-knf-550-km-aby-ich-zwolnic.html


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: polityczne śledztwa

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości