Zbigniew Gabryś

Z Państwo PIS
Wersja z dnia 09:00, 15 lip 2019 autorstwa Admin (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "300px 335px Prokurator Zbigniew Gabryś, przez wiele lat zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu, w...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zbigniew Gabryś.png Zbigniew Gabryś1.png

Prokurator Zbigniew Gabryś, przez wiele lat zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu, w marcu 2016 r. awansował w trybie delegacji do Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Obecnie jest naczelnikiem wydziału III Organizacyjno–Sądowego tej prokuratury.

Ostatnio, prokurator Gabryś dał się poznać z publicznych polemik z oświadczeniem krakowskich prokuratorów twierdzących o krytykujących wpływania przełożonych na decyzje procesowe z pominięciem drogi służbowej i alarmujących o naruszaniu ich niezależności przez kierownictwo prokuratury.

Wcześniej, obszernie wypowiadał się w sprawach związanych ze śmiercią ojca Zbigniewa Ziobro. Minister sprawiedliwości razem z rodziną od lat wbrew ustaleniom prokuratur i sądów uważają, że zgon wynikał z błędów lekarskich lub nawet złej woli lekarzy.

Za czasów „dobrej zmiany” zajmował się także zarzutami wobec b.szefa CBA Pawła Wojtunika


https://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-nie-wykluczamy-naciskow-politycznych-prokurator-komentuje-al,nId,2995673

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/10,88283,23693599,prokurator-zbigniew-gabrys-o-zarzutach-postawionych-b-szefowi.html

https://dziennikpolski24.pl/oddzial-intensywnej-kontroli/ar/12081984

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/06/Gabryś-Zbigniew-2017.pdf


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: prokurator delegowany