Michał Kierski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę " '''Prokurator Michał Kierski''' 300px Pełniąc obowiązki Prokuratora Okręgowego w Gdańsku wsławił się stosowaniem kontrowersy...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Prokurator [[Michał Kierski]]'''
 
 
 
[[Plik:Michał Kierski.png|300px]]
 
[[Plik:Michał Kierski.png|300px]]
  

Aktualna wersja na dzień 07:24, 8 sie 2019

Michał Kierski.png

Pełniąc obowiązki Prokuratora Okręgowego w Gdańsku wsławił się stosowaniem kontrowersyjnych działań wobec sędziów. Wysłał SMS-y podległym sobie prokuratorom, aby przesłali mu informacje o łagodnych sędziach, którzy rzadko uwzględniają wniosek o areszt tymczasowy, i tych surowych, którzy robią to często. Gdy prokuratorzy zapytali o podstawę pytań odpowiedział, że robi to na zlecenie Prokuratury Rejonowej. Ta jednak zaprzeczyła.

Środowiska sędziów i niezależni prokuratorzy nie kryją swojego oburzenia uznając, że zbieranie takich informacji narusza niezawisłość oraz umożliwia stosowanie nielegalnego procederu dopasowywania prze prokuratorów spraw do terminów, gdy dyżury będą pełnili sędziowie „łagodni” lub „ostrzy”.

Opisane przez media przypadek po raz kolejny pokazuje stopień zdegenerowania prokuratury Ziobry. Prokuratura Regionalna skrytykowała działanie Kierskiego, ale nie wyciągnęła wobec niego konsekwencji, co należy rozumieć jako zgodę na takie działania, ale prowadzone w formie dyskretnej.

Prokurator Kierski w czasie „dobrej zmiany” awansował na szefa prokuratury okręgowej w Gdańsku z zastępcy szefa prokuratury rejonowej w Pucku. (8.08.2019)


http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,23868235,ktory-sedzia-surowy-a-ktory-nie-prokuratorzy-zbieraja-informacje.html

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prokurator-wyslal-sugestywnego-smsa-ale-nie-poniesie-konsekw,nId,2631589

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2019/03/kompetencje-M-Kierski-zarządzenie-19-2019-1.pdf

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2019/06/Kierski-Michał.pdf


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: decyzja budząca wątpliwości

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: awans z jednoczesnym powierzeniem funkcji kierowniczych


.