Krzysztof Bukowiecki

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Krzysztof Bukowiecki.png

Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która wystąpiła do sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie byłego prezesa PKN Orlen S.A. Jacka Krawca i dwóch byłych dyrektorów tej spółki. Prokuratura podejrzewa ich o wyrządzenie PKN Orlen S.A. szkody w wysokości ponad 3,4 mln zł.

O co chodzi w sprawie, która we wtorek 12.02.2018 roku znalazła się na czołówkach wszystkich mediów w Polsce? „To kwestie związane z nierozliczeniem wpływów z biletów na organizowanym na Stadionie Narodowym w 2014 r. festiwalu motoryzacyjnym Verva Street Racing. Według naszych ustaleń firma, której zlecono organizację tej imprezy, nie rozliczyła się z wpływów ze sprzedaży biletów. Tego dotyczą zarzuty” – wyjaśnił prokurator Bukowiecki.

Winą zatrzymanych dyrektorów, do której zresztą żaden z nich się nie przyznaje, miało być zaakceptowanie kosztorysu i raportu końcowego z imprezy pomimo zawyżenia kosztów przez firmę zewnętrzną. Natomiast Krawca – że na stanowisku prezesa PKN Orlen S.A. „nie monitorował i nie kontrolował właściwego rozliczania poszczególnych usług, w tym eventowo-sponsoringowych realizowanych przez firmy zewnętrzne”.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24453595,afera-z-pkn-orlen-sa-w-tle-sa-zarzuty-dla-zatrzymanych.html

https://www.forbes.pl/wiadomosci/sa-zarzuty-dla-bylego-kierownictwa-pkn-orlen-w-tym-dla-jacka-k-bylego-prezesa/vppvxse

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-02-13/beda-wnioski-o-areszt-dla-b-prezesa-pkn-orlen-i-b-dyrektorow/