Bartosz Grabowski

Z Państwo PIS
Wersja z dnia 07:33, 7 lut 2019 autorstwa Admin (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "300px Delegowany z Prokuratury Okręgowej w Toruniu do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Klasyczny przykład Ziobrowego awansu. Refere...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Grabowski Bartosz.png

Delegowany z Prokuratury Okręgowej w Toruniu do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Klasyczny przykład Ziobrowego awansu.

Referent sprawy byłego prezesa Lotosu Pawła Olechnowicza, któremu zarzuca wyrządzenie tej spółce znacznej szkody majątkowej.
Sprawa dotyczy wypłaty honorarium za usługi public relations w wysokości 246 tys. zł na rzecz firmy kierowanej przez byłego asystenta ministra rządu PO. Sąd nie uwzględnił wniosków prokuratury i nie podzielił oceny co do konieczności stosowania środków izolacyjnych. Wątpliwość budzi powrót po 8 latach do sprawy wiążącej się z politykami Platformy Obywatelskiej. (7.02.2019)


https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2017/10/grabowski.bartosz.pdf http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24418485,sad-nie-zgodzil-sie-na-aresztowanie-pawla-olechnowicza-bylego.html https://dziennikbaltycki.pl/sad-nie-przychylil-sie-do-wniosku-prokuratury-o-tymczasowy-areszt-w-sprawie-min-pawla-olechnowicza-bylego-prezesa-zarzadu-lotosu/ar/13851518 https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pawel-olechnowicz-byly-prezes-lotosu-nie-trafi-do-aresztu/3v6dy87


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: prokurator delegowany

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: polityczne śledztwa