Arkadiusz Kulik

Z Państwo PIS
Wersja z dnia 18:50, 6 mar 2019 autorstwa Admin (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "300px Od 14 kwietnia 2016 roku zastępca Prokuratora Okręgowego w Legnicy, który do tego czasu wykonywał w tej jednostce zadania nacze...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Arkadiusz Kulik.jpg


Od 14 kwietnia 2016 roku zastępca Prokuratora Okręgowego w Legnicy, który do tego czasu wykonywał w tej jednostce zadania naczelnika wydziału V śledczego. Jego przełożonym jest Zbigniew Harasimiuk, który zasiada we władzach Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów „Ad Vocem”, gdzie jest członkiem sądu koleżeńskiego. Jak mówią legniccy prawnicy, to z tego środowiska rekrutowani są nowi szefowie prokuratur.

Prokurator Kulik odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie ingerencji w przetargi organizowane w KGHM, uzasaadniając decyzję tym, że "to przestępstwo ścigane na wniosek poszkodowanego, a takowego nie otrzymaliśmy". W lutym 2019 roku śledczy z Legnicy prowadzili czynności sprawdzające w sprawie działalności Karola Kosa, dyrektora ds. technicznych w Centralnym Ośrodku Przetwarzania Informacji KGHM (COPI). Karol Kos, prywatnie chrześniak wpływowego w regionie wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego, został w ub. roku przyłapany na ingerencji w trzy przetargi dla kombinatu, na łączną kwotę 3,2 mln zł. W związku z jednym z przetargów, Kosowi wytknięto, że jego ingerencje spowodowały wzrost cen zamawianych urządzeń o 100 proc. (!).

Jedyną reakcją KGHM na nieprawidłowości była rozmowa dyscyplinująca. W połowie lutego Karol Kos sam zwolnił się z pracy, a KGHM o sprawie nie powiadomił prokuratury. Ta zajęła się nią po tym, jak została opisana przez „Wyborczą”, ale ostatecznie podjęta została jednak decyzja o odmowie wszczęcia oficjalnego śledztwa w tej sprawie.


http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24508122,przetargi-w-kghm-bez-sledztwa-prokuratura-odmawia-jego-wszczecia.html

http://regionfan.pl/legnica-upadl-ostatni-bastion-prokuratura-ma-nowego-szefa/

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/06/kulik17.pdf


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości