Adam Grzeczyński

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie 10 grudnia 2018 roku podpisał postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie korupcji i łamania prawa w zakresie refundacji przez urzędników Ministerstwa Zdrowia. Zawiadomienie o sprawie skierowała do prokuratury i CBA Partia Razem. Przewodniczący Komisji Zdrowia Sejmu RP, Bartosz Arłukowicz, także wystosował pismo do CBA, ABW i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Niestety, Agencja pismo zlekceważyła, Biuro nie dopatrzyło się nieprawidłowości, a prokurator generalny nie chciał mieć z tym nic wspólnego i przekazał dokument Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Prokurator w odmowie zarzucił Przewodniczącemu Komisji Zdrowia, że nie wskazał, kto miałby popełnić przestępstwo ani... jakie miałoby to być przestępstwo! Jak czytamy w uzasadnieniu: „Doniesienie o przestępstwie nie może się ograniczać do gołosłownych sformułowań, lecz powinno być poparte konkretnymi dowodami”. Jeśli chodzi o zawiadomienie Partii Razem – prokuratur wyjaśnił w uzasadnieniu, że celem ustalenia, czy w resorcie dochodzi do nieprawidłowości, czy też łamania przepisów prawa, prokuratura poprosiła o opinię w tej sprawie... Ministerstwo Zdrowia!

Wcześniej, pod koniec sierpnia 2018, prokurator Grzeczyński umorzył śledztwo w sprawie dotyczącej posła Pawła Kukiza, prowadzone ze względu na prawdopodobieństwo, iż Kukiz za pośrednictwem znajomego policjanta, w nielegalny sposób, na podstawie numerów rejestracyjnych, próbował ustalić do kogo należy samochód, którym poruszał się konkurent posła.

Prokurator Grzeczyński został powołany na stanowisko prokuratora prokuratury okręgowej w Warszawie w dniu 23 lutego 2016 r. (22.12.2018)

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/media-grzmia-o-nieprawidlowosciach-w-resorcie-zdrowia-prokuratura-odmawia-wszczecia/zr9pysh

http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137421,24303766,prokuratura-nie-zajmie-sie-lekami-uwierzyla-ministerstwu-ze.html


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: śledztwo budzące wątpliwości

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: budzące wątpliwości zaniechanie śledztwa

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23943476,sledztwo-dot-pawla-kukiza-umorzone-prokuratura-uznala-ze.html