Łukasz Osiński

Z Państwo PIS
Skocz do: nawigacja, szukaj

Łukasz Osiński, szef Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zgłosił sprzeciw wobec udziału trojga podległych mu prokuratorów w VI edycji Tygodnia Konstytucyjnego, zorganizowanego w listopadzie 2018 r. przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego prawnicy prowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego.

Łukasz Osiński został przeniesiony i awansowany do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga z Prokuratury Rejonowej na Żoliborzu w marcu 2017 roku. (5.03.2019)

W lipcu 2019 r. Łukasz Osiński postanowił, że nie wznowi śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. Choć w listach Marek Falenta oskarżał polityków PiS, to śledczy uznali, że nie wnoszą one do sprawy nic nowego. - Nie stwierdzono przesłanek, które uzasadniałyby podjęcie na nowo prawomocnie umorzonego postępowania” – napisał Osiński. (5.08.2019)


https://www.rp.pl/Prokuratorzy/303049947-Dlaczego-Prokurator-Okregowy-sprzeciwil-sie-udzialowi-prokuratorow-w-Tygodniu-Konstytucyjnym.html

https://pk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/03/Lukasz-Osinski.pdf

http://wyborcza.pl/7,75398,25040713,prokuratura-nie-zajmie-sie-listami-falenty-dowodzil-w-nich.html


POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: decyzja budząca wątpliwości

POWÓD UMIESZCZENIA W SERWISIE: awans z jednoczesnym powierzeniem funkcji kierowniczych